perakende sektöründe alarm etiketlerinin önemli rolü

Giysi alarm etiketi neden önemlidir? Farklı etiketler arasında gerçekten bir fark var mı? Peki teknoloji nasıl çalışıyor?

Giyim sektöründeki ciro kaybının en büyük nedenlerinden biri, hatta en büyüğü, mağaza hırsızlığıdır. Peki hırsızlıkla mücadeleyi nasıl ele alacaksınız? Bu kazanabileceğin bir dövüş mü?

Hırsızlıkta %100 azalma sözü vermiyoruz ama %90’a kadar söz veriyoruz

Tekstil perakendecileri, doğru mağazaGüvenlik sistemini kullanarak genellikle hırsızlığa bağlı ciro kaybını %50-90 arasında azaltabilirler. Giysi alarm etiketi, Mağaza ürün koruma sistemlerinin hırsızlık vb. ile mücadelesinde önemli bir rol oynar.

Temel bilgilerle başlayalım; giysi güvenlik etiketi nedir?

Giysi güvenlik etiketi, Mağaza koruma sisteminin önemli bir parçasıdır. Etiket, korumak istediğiniz ürünün üzerine taktığınız küçük bir “sinyal vericidir”. Etiket, mağaza güvenlikantenlerine, eğer yaklaşırlarsa alarm vermeleri için sinyal gönderecektir. Örneğin birisi giysi çalmaya çalışıyorsa ve ödeme yapmadan/etiketi çıkarmadan onu çıkışa götürmeye çalışıyorsa. Epoint® olarak bu etiketlere sert alarm etiketleri de diyoruz.

Milyon dolarlık soru: Mağaza ürün koruma teknolojisini kullanmak neden önemlidir?

Mağaza koruma teknolojisi uzun yıllar kullanılan bir teknolojidir; yani güvenilir, iyi test edilmiş ve yüksek işlevselliğe sahiptir. Ürünlerinizi korumanın kolay bir yoludur. Etiketler antenlere yaklaştığında alarm verecektir. Bu, birisi bir şey çalmaya çalıştığında güvenlik personelinizin müdahale etmesini kolaylaştıracaktır. Antenler potansiyel hırsızlar için de caydırıcı görünüyor; mümkünse hırsızlık yapmak için farklı bir mağazayı seçecekler.

Amatör hırsızlar organize suçlara karşı

Genel anlamda hırsızlar iki gruba ayrılabilir: amatörler ve profesyoneller. Amatörler en büyük gruptur ve hırsızlık yapanların yaklaşık %85’ini temsil etmektedir. Bunları tespit etmek profesyonellere göre daha kolaydır ve öğeler doğru şekilde işaretlendiği sürece genellikle Mağaza alarm sisteminiz tarafından yakalanırlar. Çoğu durumda hangi etiketlerin gerçek alarm olduğunun farkında değildirler (bunlar tıpkı bir barkod etiketine çok benzeyebilirler) veya çalmadan önce çıkarılmasını zorlaştırmak için paketlerin içindeki etiketleri gizleyebilirsiniz.

Organize hırsızları, yani profesyonelleri fark etmek genellikle daha zordur. Gerçek hırsızlıktan çok önce bir mağazayı ele geçirebilirler. Etiketlerin nasıl göründüğünü ve hangi etiketleri açabileceklerini biliyorlar ve genellikle yeniden satılması kolay, en değerli ürünlerin peşine düşüyorlar. Bazen organize hırsızlar, çantanın iç kısmında metal folyo bulunan hazırlanmış poşetler getirirler, bu da etiketlerden gelen sinyali o kadar azaltır ki, hırsızlar bunları alarm olmadan antenlerden geçirebilir. Bunu önlemek için antenlerinizi, birisi mağazanıza girdiğinde sessiz bir alarm (kasiyerin arkasında bir ışık ve telefonunuza bildirimler) gönderecek ve size bu kişiyi mağazadayken gözetleme olanağı verecek olan metal algılama özelliğiyle entegre edebilirsiniz. mağaza ve onlara planlanan hırsızlığa devam etme şansı vermemek.

Alarm etiketi arasındaki fark var mı?

Alarm etiketleri arasındaki en büyük fark, ister mekanik kuvvet ister manyetik güç kullanılarak kilitlensin, kilit mekanizmalarıdır. Mekanik bir kilit kuvvet yardımıyla açılabilir. Manyetik bir kilit, manyetik güç yardımıyla açılabilir, bu da ayırıcının güçlü bir manyetik kaliteye sahip olması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca alarm etiketleri içerisinde bulunan sinyal veren bobin malzeme kalitesi alarm etiketinin antenler tarafından iyi algılanmasına neden olur.

Doğru Mağaza güvenlik sistemi için doğru alarm etiket

Etiket seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise etiketleyeceğiniz üründür. Daha küçük bir giysi güvenlik etiketi, mayo, dar giysiler veya ayakkabılar için idealdir; giysilerin uyumunu mümkün olduğunca az kısıtlamak istersiniz. Belirli etiketler, hassas malzemeden yapılmış giysiler, özel işlevlere sahip giysiler (su geçirmez ürünler gibi) vb. için daha iyidir. Ayrıca açık gri veya siyah etiketler arasından, markanın görseliyle en iyi görüneni seçebilirsiniz. Bazı etiketlere mürekkep çivisi seçeneği vardır; bu, etiket yanlış bir şekilde açılırsa öğeye zarar verir ve hırsızlar için onu daha az çekici hale getirir. Mürekkep etiketlerini seçerseniz, mürekkebin taze kalması ve kurumaması için bir süre sonra değiştirmeniz gerekecektir.

Tüm bunlar, etiketlerinizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken şeylerdir;

EAS’ın yardımıyla kimlerin kıyafetlerini korumaya ihtiyacı var?

Hırsızlık sorunu yaşayan her mağaza mağaza güvenlik sisteminin kullanımından faydalanabilir. Doğru kalitede giysi güvenlik etiketleri ve ürün koruma antenlerinin kullanılması hırsızlığı genellikle %50-90 arasında azaltır.

Mağazamın Mağaza güvenlik sistemi kurması ve değerli eşyalarda etiket kullanması mantıklı mı?

Bu, aylık hırsızlık maliyetinize ve sahip olduğunuz perakende satışın türüne/boyutuna bağlıdır. Mağaza alarm güvenlik sistemleri söz konusu olduğunda mağazanın büyüklüğüne, mağaza sayısına ve perakende türüne bağlı olarak farklı ürünler ve kurulum olanakları bulunmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun çözümü bulmanın en kolay yolu, güvenlik çözümleri uzmanımızın size rehberlik etmesine izin vermektir.

Sistemimi nereden satın alabilirim?

Epoint®, 2001 yılından beri giysi alarm etiketleri ve hırsız alarm sistemleri satmaktadır ve üstün kalite ve mükemmel hizmet sağlayıcısı olarak bilinmekten gurur duymaktadır. Epoint® olarak güvenlik sistemi ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde size özel çözümler sunarak yardımcı olabiliriz. Mağaza ürün koruma ve alarm etiketleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen aşağıdan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

021 509 25 60

perakende sektöründe alarm etiketlerinin önemli rolü