Mağaza Alarm Yinelenen hırsızlık olaylarının şirket bütçesinden devamlı bir pay aldığı bilinen bir gerçektir. Firmalar artık, maaliyet hesaplarını yaparken çok acı ama gerçek hırsızlık kayıplarını da maliyet kalemlerine eklemektedirler.

Burada farkedilemeyen tehlike bu maliyet kaleminin önlem alınmadığı sürece devamlı artış göstereceğidir. Zincir parekende şubeleri olan firmalar bu olayın bilincinde olup mağaza açılışı öncesi maliyet hesabına ÜRÜN KORUMA sistem maliyetini dahil etmektedir.

Bu ilk başta maliyetinize küçük bir yük getirmiş olsa bile ileride sistemin koruması sayesinde kayıplarınızı önleyerek kendi maliyetini bedavaya getirmektedir.Ürün koruma sistemlerinin çalışma prensibi mağazada bulunan ürünlerin üstündeki sert alarm etiketleri alarm antenlerinin etki alanına girdiği anda alarm vermesi sonucu mağazadan ürünün bedeli ödenmeden çıkartılmaya çalıştığını belirtiyor.Ürünün üstündeki sert etiketler alarm sökücüler yardımı ile çıkartılır.

Mağaza alarm sistemleri sayesinde mağazadaki hırsızlık olayı olmayacağından dolayı şirket bütçesine verdiği zarar da ortadan kalmış olmaktadır.