Alarm Etiketleri Nasıl Çalışır ?

Alarm Etiketleri Nasıl Çalışır ? Mağaza alarm etiketleri çalışma sistemi: Sistem bir verici sistem bir alıcı sistem ile Radyo frekans veya Akusto Manyetik sistemin birbirleri ile sinyal alıp verme şeklinde iletişim kurması şeklinde çalışır. Sistem sinyal tarama alanına giren ürün koruma etiketi sistemin sinyal yapısını değiştirerek alıcı sistemin alarm seviyesini tetikleme yapmasını sağlar. Sinyal yapısının değiştiğini algılayan Mağaza güvenlik sistemi sesli ve ışıklı alarm verir. Ürün koruma antenleri daima etkin olarak sinyal alış verişini devam ettirir. Alarm durumundan sonra normal seviyede sinyal iletişimini devam ettirir. Yeni bir ürün alarmı algılama alanına girdiğinde tekrar alarm verir.

Giysiler veya perakende satışı yapılan ürünler üzerindeki alarmlar satış sonrası mağaza görevlisi tarafında giysilerin üzerinden alarm sökücüler yardımı ile sökülerek tekrar tekrar kullanılabilir. Barkod alarm etiketleri satış sonrasında elektronik deaktivatör ile deaktivite (pasifize) edilerek Mağaza güvenlik kapısı alarm tarama alanından güvenle geçmesi sağlanır. Kağıt alarm etiketleri tek kullanımlıktır tekrar tekrar kullanılamaz. Deaktivatör tarafından deaktivite edilen kağıt barkod alarm etiketleri artık sinyal vermezler. Plastik ürün koruma etiketleri Alarm Sökücü ile sökülerek bir yerde biriktirilir mağazaya yeni ürün geldiğinde yeni ürünlere takılarak tekrar tekrar kullanılabilmektedir.

ÜRÜN KORUMA ANTEN ÇEŞİTLERİ ?

Perakende ürün satışı yapılan mağazalar ürün çeşitlerine göre alarm etiketleri seçimi yapmalıdırlar. Tekstil kıyafet satan mağazalar sert alarm etiketleri kullanırken, kırtasiye ve market türü perakende mağazaları genellikle kağıt barkod alarm etiketi veya akusto manyetik dr alarm etiketi kullanmaktadır. Büyük alışveriş marketlerinde ürün çeşidi çok olduğu için her iki alarm etiketini birlikte kullanmaktadırlar. Tekstil giysi türü ürünlerde sert plastikten yapılmış olan alarm etiketlerini kullanırken, kitap, defter, küçük kutulu ürünler üzerinde kağıt barkod alarm etiketleri veya dr alarm etiketini kullanabilmektedir.

Radyo Frekans mağaza güvenlik sistemi kurulan mağazalarda Radyo Frekans alarm etiketleri, Akusto Manyetik Alarm sistemi kurulan mağazalarada Akusto Manyetik Alarm etiketleri kullanılmaktadır.Radyo frekans sisteminin etiketleri akusto manyetikte kullanılamaz,Akusto manyetik sistemin etiketleri ise radyo frekans sisteminde kullanılamaz
Her iki sistemin sert alarm etiketleri ve kağıt alarm etiketleri mevcuttur

Alarm Etiketleri Nasıl Çalışır ?