Alarm Etiketleri

Mağaza ürün koruma sisteminin mağaza kapılarına kurulan ürün koruma antenleri  ve Ürünlerin üzerine takılan mağaza alarm etiketleri ile çalışmaktadır.

alarm etiketleri

Ürünler için tasarlanmış farklı alarm etiketleri bulunmaktadır. (Alarm etiket çeşitlerini görmek için tıklayın.) Ürünlerin üzerine takılan alarm etiketleri, ürün koruma antenleri menziline girdiklerinde alarmı tetikler. Perakende mağazalarında kullanılır. Ürünün satışı sonrasında kullanılan etiket çeşidine göre alarm sökücü ile sökülmeli veya elektronik deaktivatör ile deaktive edilmelidir.

Mağaza Ürün Koruma sistemi seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Perakende satış noktalarında sistem tercihi yapılırken, satın alma aşamasında sistemin seçimi  ve bu sistem ile birlikte tam uyumlu çalışacak alarm etiketi seçimi oldukça önemlidir.

Sisteminizde çalışacak alarm etiketleri üç açıdan algılama yaparak geçmektedir. Tüm açılardan algılama yapan mağaza ürün koruma sistemi ve alarm etiketi ürünün üzerindeki çanta veya cepte hangi açıdan olursa olsun algılama yapması gerekmektedir.

Sistemin tek açıdan (en güçlü açı) algılaması mağaza güvenlik sisteminin başarısız olması demektir.

Ürün Koruma alarm etiketleri geçiş açıları:

1-) Dikey açı = En güçlü açıdır genellikle sistemin en iyi algıladığı açıdır.
2-) Yatay açı = Sistemin orta derecede algılama yaptığı açıdır.
3-) Dikey yan açı : Sistemin alarm etiketini daha zayıf algıladığı açıdır.

Sisteminizin kurulum sonrası ve daha sonra bu üç açıdan da en mükemmel şekilde algılama yapıyor olması doğru kurulum ve uygulama yapıldığını gösterir.
Mağazanıza kurulan mağaza güvenlik anteni eğer bu üç açıdan bir veya iki geçiş açısını görmüyor ise, sistem uygulaması %50 veya daha az performansta çalışıyor demektir.

Doğru ürünlere doğru sistem tercihi yapılmış ve doğru algılama yapan ürün koruma sistemleri ürünlerinizi olabilecek maksimum düzeyde korurlar.

EPOINT Mağaza ürün koruma sistemleri olarak kurulum yaparken, bu üç açı algılamasını doğru olarak uygular.  Testlerimizin tamamında bu açıları dikkate alarak kurulum yaparız. Kurulum sonrası bu üç açı algılama testini firma yetkililerine de gözetiminde sistemi en başarılı çalışacak şekilde teslim etmekteyiz.

Üretimini yapmış olduğumuz mağaza ürün koruma alarm etiketleri ve mağaza ürün koruma sistemlerini geliştirirken, en önemli detay olan bu özelliklere göre üretim yapıyoruz. Sistemlerimiz bu sebeple uzun yıllar sorunsuz çalışmaktadır.