Alarm Etiketleri

Mağaza ürün koruma sisteminin mağaza kapılarına kurulan ürün koruma antenleri  ve Ürünlerin üzerine takılan mağaza alarm etiketleri ile çalışmaktadır.
alarm etiketleri
Ürünler için tasarlanmış farklı alarm etiketleri bulunmaktadır. (Alarm etiket çeşitlerini görmek için tıklayın.) Ürünlerin üzerine takılan sert alarm veya kağıt alarm, ürün koruma antenleri menziline girdiklerin de alarmı tetikler. Perakende mağazalar da kullanılır. Ürünün satışı sonrasında kullanılan etiket çeşidine göre alarm sökücü ile sökülmeli veya elektronik deaktivatör ile deaktive edilmelidir.

Mağaza Ürün Koruma sistemi seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Perakende satış noktalarında alarm sistem tercihi yapılırken, satın alma aşamasın da sistemin seçimi  ve bu sistem ile birlikte tam uyumlu çalışacak alarm etiketi seçimi oldukça önemlidir.

Sisteminizde çalışacak kağıt veya sert alarmlar üç açıdan algılama yaparak geçmektedir. Tüm açılardan algılama yapan mağaza ürün koruma sistemi ve alarm etiketi ürünün üzerindeki çanta veya cepte hangi açıdan olursa olsun algılama yapması gerekmektedir.

Sistemin tek açıdan (en güçlü açı) algılaması mağaza güvenlik sisteminin başarısız olması demektir.

Ürün Koruma etiketleri geçiş açıları:

1-) Dikey açı = En güçlü açıdır genellikle sistemin en iyi algıladığı açıdır.
2-) Yatay açı = Sistemin orta derecede algılama yaptığı açıdır.
3-) Dikey yan açı : Sistemin alarm etiketini daha zayıf algıladığı açıdır.

Sisteminizin kurulum sonrası ve daha sonra bu üç açıdan da en mükemmel şekilde algılama yapıyor olması doğru kurulum ve uygulama yapıldığını gösterir.
Mağazanıza kurulan mağaza güvenlik anteni eğer bu üç açıdan bir veya iki geçiş açısını görmüyor ise, sistem uygulaması %50 veya daha az performansta çalışıyor demektir.

Doğru ürünlere doğru sistem tercihi yapılmış ve doğru algılama yapan ürün koruma sistemleri ürünlerinizi olabilecek maksimum düzeyde korurlar.

EPOINT® Mağaza ürün koruma sistemleri olarak kurulum yaparken, bu üç açı algılamasını doğru olarak uygular.  Testlerimizin tamamında bu açıları dikkate alarak kurulum yaparız. Kurulum sonrası bu üç açı algılama testini firma yetkilileri gözetiminde sistemi en başarılı çalışacak şekilde teslim etmekteyiz.

Üretimini yapmış olduğumuz mağaza ürün koruma etiketleri ve mağaza ürün koruma sistemlerini geliştirirken, en önemli detay olan bu özelliklere göre üretim yapıyoruz. Sistemlerimiz bu sebeple uzun yıllar sorunsuz çalışmaktadır.

Mağaza Güvenlik alarmları hakkında bilmeniz gereken dört şey:

Elektronik eşya gözetiminin (EAS) açık ara en etkili özelliği, personelinizi olası bir hırsızlığa karşı uyarmasıdır.

Bu, perakende personelinin, dükkan hırsızları için mağaza bölümünü izlerken aşırı derecede dikkati dağılmadan ellerindeki işe devam etmelerini sağlar.

Ancak, alarmların yalnızca olması gerektiği zaman çalmasını ve personelinizin her alarmın ne anlama geldiğini tam olarak anlamasını sağlamak için bir dizi ipucu vardır.

İşte güvenlik etiketi alarmları hakkında bilmeniz gereken dört şey…

EAS en iyi uygulamasının önemi

Bir perakende kayıp önleme çözümü olarak EAS, oldukça popüler ve son derece etkilidir. Sistem, ürünlere yapıştırılmış güvenlik etiketlerini algılar ve mağaza çıkışına yakın bir bölgeye girdiklerinde, personeli bir hırsızlık olabileceği konusunda uyarmak için otomatik olarak bir alarm çalar.

Bu, personelinizin ürün koruma sistemi’nin nasıl çalıştığı konusunda eğitilmesi ve bir alarm söz konusu olduğunda doğru protokolleri takip etmesi gerektiği anlamına gelir.
Yanlış alarm, başka bir satıcının bir etiketi uygun şekilde devre dışı bırakmaması veya bir etiketi kaldırmaması durumunda meydana gelir. Bu ürünü taşıyan bir müşteri perakende ortamınıza girdiğinde EAS sisteminizin etkinleşmesine neden olabilir.

Ayrıca, örneğin müşterinin çantasını kontrol ederken, başka bir mağazadan gelen bir etiketin alarmınızı etkinleştirmiş olması muhtemel olduğunda takip etmeleri için protokoller verilmelidir.